NatisniPrijava

Uršlja gora ( Plešivec) 1699m

07.04.2025

Planinsko društvo Šentjur
PLANINSKO DRUŠTVO ŠENTJUR
C. Miloša Zidanška 28, 3230 Šentjur

v soboto, 12.4.2025

Uršlja gora ( Plešivec) 1699m

 

Pohod na Uršljo goro bomo pričeli pri Ivarčkovem jezeru. Izbrali bomo Železarsko pot.  Železarska pot se nadaljuje naravnost. Ko pridemo iz gozda pot nadaljujemo pod kmetijo Jurček po cesti do partizanskega spomenika, kjer zavijemo desno na cesto pod gozdom. Na kraju, kjer se cesta nadaljuje v gozd nas smerna tabla usmeri na levo navzgor v gozd. Tukaj si lahko za trenutek odpočijemo in usmerimo pogled proti mestu Ravne na Koroškem, Strojni in Košenjaku v ozadju.
Pot nadaljujemo vseskozi po mešanemu gozdu in lepo urejeni ter dobro označeni poti navzgor, kjer večkrat prečimo gozdne ceste.
Na poti po dobri uri hoje si lahko odpočijemo na lepo urejeni klopci in 15 min višje še okrepčamo ob izviru Uršljice. Povratek v dolino pa v smeri Poštarskega doma.

ZBOR: ob 07:00 avtobusna postaja v Šentjurju

HRANA IN PIJAČA: Iz nahrbtnika in na  Planinskem domu

OPREMA: Pohodni čevlji, pohodniška oblačila, zaščita pred vremenskimi razmerami, rezervna oblačila, pohodne palice

ČAS HOJE IN TEŽAVNOST: nezahtevna pot, 5 -6 uri z vmesnimi postanki

CENA PREVOZA: cca 18 € odvisno od števila prijavljenih

PRIJAVE: Branko Petauer 041 646 934, Peter Jevšnik 070 478 079

 

         VAREN KORAK VAM ŽELI PLANINSKO DRUŠTVO ŠENTJUR